Yukarı

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL ÜSKÜDAR-KUZGUNCUK-BEYLERBEYİ SARAYI TURU 29 MART 2020 / 9 MAYIS 2020

ULAŞIM VE REHBERLİK DAHİL
100TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL ÜSKÜDAR-KUZGUNCUK-BEYLERBEYİ SARAYI TURU

29 MART 2020
09 MAYIS 2020

100 TL

Tur Hareket Noktaları;
06:00 Çerkezköy Eski Otogar Önü
06:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
07:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası ve Orion Avm Önü

07:30 Silivri E-5 Halk Bankası Önü
08:05 Mahmutbey Gişeleri (İbrahim Tatlıses Köprüsü)

NOT: Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

 
Sabah saat 07.00’de eski kız meslek lisesinin arkasından hareketle başlar. Turumuza ilk olarak İskele Meydanından başlıyoruz.İstanbul'un önemli yapılarında,1703-1730 yılları arasında,Mehmet Ağa tarafından yapılan III. Ahmet Çeşmesini görüyoruz. Deniz kenarında inşa edilen çeşme, zaman içerisinde günümüzdeki yerine taşınmıştır.III. Ahmet Çeşmesi 1932 ve 1955 yıllarında onarılmıştır. Bu tarihi yapının üzerinde Şair Nedim, Şakir, Kırımlı Mustafa’nın ünlü dizeleri görülebilir. Rokoko mimarisi ile yapılan çeşme, fıskiyeli değil sebil şeklindedir.Üsküdar sahilinde Kız Kulesini fotoğraf  çekmek isteyen misafirlerimiz için kısa bir mola veriyoruz. Fotoğraf molasından sonra, İstanbul’un en güzel camilerinden olan Yeni Camii, Valide Sultan Camii adıyla da bilinir. 1708 – 1710 yılları arasında III. Ahmet’in annesi Gülnuş Emetullah Valide Sultan için yaptırılmıştır. Daha sonra Mimar Sinan imzalı Mihrimah Sultan Külliyesi ve Camii, Kanuni Sultan Süleyman’ın kızı Mihrimah Sultan tarafından 1546 – 1548 yılları arasında yaptırılmıştır. Külliye ve cami bünyesinde Mihrimah Sultan’ın oğulları, Sadrazam İbrahim Ethem ve Kaptan-ı Derya Sinan Paşa türbeleri de görüyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından Kuzguncak’a varıyoruz. Kuzguncuk gezilecek yerler denildiğinde ilk akla gelen şüphesiz Kuzguncuk evleridir. Arnavut kaldırımlı, rengarenk cumbalı evlerinin arasından yürürken büyülenmemek elde değildir. Cumbalı evlerden sarkan sardunyalar, begonviller arasında kendinizi adeta çiçek bahçesinde hissedersiniz. Kuzguncuk İskelesi, İcadiye, Bet Yaakov Sinagogu, Haigos Panteleimon Kilisesi, Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi, Üryanizade Sokağı, Cumbalı Osmanlı Evleri, Cemil Molla Köşkü, Marco Paşa Köşkünü ziyaret ediyoruz. Kuzguncuk tarih boyunca Ermeni, Yahudi, Müslüman ve Hristiyanların iç içe yaşadığı hoşgörünün hakim olduğu bir semt olarak bilinmektedir. Bu nedenle de bir kilise, bir cami ve bir sinagogu çoğu zaman yan yana görürsünüz. Öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Yemek molasından sonra Beylerbeyi’ne doğru hareket ediyoruz. Bölge Bizans döneminde İstavroz, sonraları ise Rumeli Beylerbeyi Mehmed Paşa’nın buradaki yalısından dolayı Beylerbeyi adını almıştır. Osmanlı padişahlarının sayfiye mekânı ve yabancı devlet başkan ya da hükümdarlarının ağırlanacağı bir devlet konukevi olarak düşünülmüş ve devrin padişahı Sultan Abdülaziz’in (1861-1876) isteği üzerine inşa edilmiştir. Beylerbeyi Sarayını ziyaretimiz sonrasında Beylerbeyi sokaklarında serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Çorlu’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

 

NOT: Bu turumuz tamamen yürüyüş yapmaya ve fotoğraf çekmeye yönelik bir tur olup,sık sık tarihi eserler görebileceğiniz kültür ve şehir içi yürüyüş-fotoğraf gezisidir. Gezimiz kalabalık bölgelerde olacağından dolayı rehberimizin anlatımını rahatlıkla dinleyebilmek için kulaklık almanızı tavsiye ederiz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*46 Kişilik Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Sabah, Öğlen ve Akşam Yemeği
*Müze ve örenyeri giriş ücretleri
*Tüm Ekstra Harcamalar
*Tur esnasında kullanılacak Kulaklık Seti (5TL)

FİYATLAR

Nakit: 100 TL
Kredi Kartına Tek Çekim: 100 TL
Bonus, Maximum ve World Karta 3 Taksit: 110 TL

Ulaşım Araçları

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.
1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. 
 

NOTLAR:

 • Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir.  
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • İptaller son 3 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
 • Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 
 • 0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. ÇOCUK GETİRECEK MİSAFİRLERİMİZİN BİZİ BİLGİLENDİRMESİNİ RİCA EDERİZ. 
 • Turu satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur. https://www.corlutravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

Taksit Seçenekleri