ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024

200,00 EUR
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024
  • ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024

ROMANYA TRANSİLVANYA VE BULGARİSTAN

DRACULA EFSANESİ VE ŞATOLARI TURU

29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024

3GECE - 4GÜN 

2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA DAHİL

TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU TRANSFERİ DAHİL

2 GECE BÜKREŞ KONAKLAMA

!EKSTRA TUR BEDELİ YOK!

  BÜKREŞ-SİNAİ-BRAN(DRACULA ŞATOSU)-BRAŞOV-RUSÇUK-VELİKO TIRNOVO

200 €

Not: Yeşil Pasaport sahipleri ve AB Vatandaşları için vize gerekmemektedir.

    Avrupa Birliği Oturumu  ve Bulgaristan Vizesi  ile Romanya'ya Giriş Yapılır. 

Önemli:Shengen Vizesi Olanlar,Daha Önce Bir Shengen Ülkesine Girişleri Yoksa Bulgaristan'a Giriş Yapamazlar.                                             

Tur Hareket Noktaları; 

21:00 Çerkezköy Ticaret Odası Önü
22:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası (Vatan Computer Karşısı)
22:10 Ergene Sağlık Mahallesi Camii Durağı (Edirne Yönü)
22:15 Ergene Marmaracık Işıklar
22:45 Lüleburgaz Mevlana Cafe Önü
23:15 Babaeski Girişi Işıklar

NOT:Hareket saatinden 30 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

1.GÜN: 29 AĞUSTOS 2024 TARİHİNDE ÇIKIŞ
 Gezimiz 23:00’de bulvar yolu eski Kız Meslek Lisesi durağından hareketle başlayacaktır. Kapıkule Sınır Kapısındaki Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan’a geçiyoruz.

2.GÜN: 30 AĞUSTOS 2024 STARA ZAGORA-RUSÇUK-BÜKREŞ
 
Kapıkule sınırından geçtikten sonra Harmanlı-Stara Zagora-Tırnovo-Rusçuk üzerinden, , yemyeşil ovalardan oluşan  başkent Bükreş'e varıyoruz. Turumuza araçtan ayrılarak başlıyoruz.İlk olarak, İhtilal Meydanı, sırasıyla Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro Zafer Anıtı, Zafer caddesi, ve Çavuşesku Sarayı ile şehri dolaşan su kanallarının gezeceğiz.Gezimiz esnasında Atatürk'ünde anıtının bulunduğu meydanda fotoğraf çekileceğiz. Bükreş Camiinin ziyaret ediyoruz ardindan Herãstrãu Gölü kıyısında Avrupa’nın en büyük ve en eski açık hava müzelerinden biri olan evleri, kiliseleri, su ve rüzgar değirmenleri ile küçük bir Romen köyünün kopyası olan Köy müzesini geziyoruz. Bükreş'te Otele yerleşme ve konaklama.BÜKREŞ https://all.accor.com/hotel/B2N5/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

3.GÜN: 31 AĞUSTOS SİNAİA-BRAN-BRAŞOV
  Sabah o
telde alınan kahvaltı sonrası Romanya'nın Sinaia şehrine varıyoruz, Transilvanya Şatolar turumuzu yapıyoruz, müthiş doğal ve tarihi güzellikleri içinde barındıran turumuza ilk olarak Avrupanın en güzel şatolarından biri olan Pelisor Sarayını ziyareti ile başlıyoruz. Burayı ziyaret ettikten sonra Bran şehrine hareket ediyoruz ve burada Osmanlı tarihinde Kazıklı Voyvoda olarak bilinen III.Vlad'ın Kont Drakula filmlerine konu olmuş ve vampir efsanesinin doğduğu gizemli sarayını ziyaret ediyoruz. Misafirlerimiz burada meşhur isli peynirin (Kaşkaval) tadına bakabilirler ve hediyelik eşya dükkanlarında alışverişlerini yapabilirler. Sonrasında tarihi güzellikleri ve cafeleriyle ünlü Braşov şehrine hareket ediyoruz. Ortaçağ Alman Rokoko üslubunda inşa edilmiş tarihi yapıların yer aldığı bu güzel şehirde Kara KiliseŞehir surları, korunmuş dar sokakları başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası misafirlere boş zaman veriyoruz ve akşam otele dönüş ve konaklama otelde BÜKREŞ https://all.accor.com/hotel/B2N5/index.tr.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps

4.GÜN: 1 EYLÜL 2024 BÜKREŞ-RUSÇUK-VELİKO TURNOVO-ÇORLU 
Sabah erken otelde alınacak kahvaltının ardından, Romanya'dan çıkıp ,Rusçuk ziyaretimiz var.Bulgaristan’nın Tuna Nehri kenarında bulunan, Osmanlı’nın önemli donanma üstlerinden biri olan Rusçuk’a varıyoruz. Rusçuk’ta Levent Tabya'yı panoramik olarak görüyoruz.
 Rusçuk’ta Levent Tabya'yı panoramik olarak görüyoruz.Mirza Said Paşa Camii ,Özgürlük Anıtı gezeceğimiz yerler arasında.Rusçuk'ta ortalama bir buçuk saat kadar dolaşacağız. Daha sonra, Veliko Tırnovo şehir merkezine gidiyoruz. Veliko Tarnovo, Bulgaristan'ın kuzeyindeki bir şehirdir. Çoğunlukla "Çarlar Şehri" olarak anılan Veliko TarnovoYantra Nehri üzerinde yer alır ve eşsiz mimarisi ile birçok turisti çeken İkinci Bulgar İmparatorluğu'nun (1185-1396) tarihi başkenti olarak bilinir. Şehrin eski kısmı, Yantra'nın menderesleri arasında yükselen üç tepe Tsarevets, Trapezitsa ve Sveta Gora üzerinde yer almaktadır. Tsarevets'te Bulgar imparatorların ve Patrikhane'nin, Patriklik Katedrali'nin yanı sıra kalın duvarlarla çevrili bir dizi idari ve konut yapı sarayları bulunmaktadır. Trapezitsa, birçok kilisesi ve soyluların eski ana ikametgahı olarak bilinir. Ortaçağ'da kent, Avrupa'nın başlıca kültür merkezleri arasında yer aldı . Veliko Tarnovo'nun yukarısındaki yüksek terasta yer almaktadır. Burada şehrin ve kalenin Tsarevets'in doğal bir görüntüsünün tadını çıkarabilirsiniz. Gezimiz sonrası dönüş yoluculuğuna başlıyoruz.Kapıkule Sınır Kapısından yapacağımız pasaport işlemlerimizin ardından , Edirne'yi takiben Çorlu'ya doğru yol alıyoruz.Kırklaeli'den katılım sağlayacak misafirleri,dönüşte Babaeski yol güzerhamızdaki duraklara bırakılacaktır.Siz değerli misafirlerimizle bir başka Çorlu Travel organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*Bükreş'te  2 Gece  Oda Kahvaltı Konaklama 
*46 Kişilik 2+2 Lüks Mercedes Tourismo veya Travego Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (günde 1 defa 500 ml su,soğuk -sıcak içecekler ve kek)
*Program dahilindeki gezi noktaları ve şehir gezisi
*Transilvanya şatolar turu transferi
*Profosyonel Türkçe-İngilizce Rehberlik Hizmeti
*Otel Vergileri ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
* Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

*Çorlu Travel Güvencesiyle 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğlen ve akşam yemekleri, otelde alınan yemeklerdeki içecekler,minibar vs..
*Müzelere,Şatolara veya Saraylara Giriş Ücretleri 

*Vize işlem ücreti 150 € + Randevu alma bedeli 400 TL (randevu alırken temin edilmektedir)
*Zorunlu Yurtdışı Seyahat Sağlık ve İptal Sigortası- 10 Euro, 65 yaş ve üstü için 15 Euro
(Tura 15 gün Kalana Kadar İptal Durumunu Kapsar)​
*Yurtdışı Çıkış Fonu 150 TL

NOT: Yeşil Pasaport sahipleri ve AB Vatandaşları için vize gerekmiyor.

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
29.08.2024Müsait200,00 €275,00 €200,00 €0 - 4 Yaş 120,00 €
5 - 12 Yaş 180,00 €

1.Ek Bilgiler

1. Programlarda belirtilen geziler zorlayıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün ya da günler dışında başka bir gün yapılabilir. Programa dahil olarak belirtilen öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya uçuş saatlerindeki değişiklikler nedeni ile acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
2. Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından ÇORLU TRAVEL  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
3. Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından ÇORLU TRAVEL sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından  ÇORLU TRAVEL sorumlu tutulamaz.
4. Tura iştirak eden kişilerin; şahsi eşyaları, çantaları ve valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan, kaybolan veya çalınan eşyalardan ÇORLU TRAVEL sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında ülkeye veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir. 
5. ÇORLU TRAVEL, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, ilave yataklar; açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 3.yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir. 
6. Katılımcıların seyahat sırasında yanlarında Seyahat Sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.
7. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi yoğun dönemlerde  oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede olabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce bilgi verilecektir.
8. 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.
9. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu ve sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Diğer Tur Bilgileri
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Schengen vizesi bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Vize hizmet bedeli (Konsolosluklar tarafından ( kargo ücreti, form, danışmanlık v.b) doğabilecek ek hizmet bedelleri fiyata dahil değildir.)
- Yurt dışı çıkış vergisi,   (Seyahat tarihinden önce ilgili bankalara ödeme yapılması ve dekontun seyahat sırasında yanınızda bulundurulması tavsiye edilir.)
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan ÇORLU TRAVEL sorumlu tutulamaz. 
- Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir. 
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna  
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

·     Not: Yeşil Pasaport sahipleri ve AB Vatandaşları için vize gerekmiyor

·       Avrupa Birliği Oturumu,Shengen  ve Bulgaristan Vizesi   ile Romanya'ya Giriş Yapılır.                                                        

·         Vize İşlem Ücreti 150 € (İstanbul’dan alınacak olan vizelerin fiyatı değişiklik gösterebilir.)

ROMANYA TRANSİLVANYA ve BULGARİSTAN TURU 29 AĞUSTOS -1 EYLÜL 2024 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

0 282 654 95 95