Yukarı

ISPARTA GÜL HASADI,GÖLLER BÖLGESİ VE SAGALASSOS TURU 29-31 MAYIS 2020

Isparta-Eğirdir-Sagalassos Antik Kenti-Burdur-Salda Gölü
450TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

ISPARTA GÜL HASADI, GÖLLER BÖLGESİ VE SAGALASSOS TURU

29-31 MAYIS 2020

450 TL

                                                  1 GECE-2 GÜN

SAGALASSOS ANTİK KENTİ FARKI İLE
SALDA GÖLÜ FARKI İLE


1.GÜN: 29.05.2020 ÇORLU HAREKET
Tur Hareket Noktaları;
21:00 Çerkezköy Eski Otogar Önü
21:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
22:00 Çorlu Kız Meslek Lisesi arkası
22:30 Silivri E-5 Üzeri Halk Bankası Önü
23:00 Mahmutbey Gişeleri İbrahim Tatlıses Köprüsü 
23.20 Kavacık Otobüs Durağı

2.GÜN: 30.05.2020 GÜNEYKENT GÜL HASADI-GÜL YAĞI FABRİKASI-EĞİRDİR-EĞİRDİR GÖLÜ ve TEKNE TURU-GÜLCÜ İSMAİL EFENDİ HEYKELİ-SÜLEYMAN DEMİREL HEYKELLİ-GÜL HEYKELİ-MİMAR SİNAN CAMİİ-PROF. DR. TURAN YAZGAN ETNOGRAFYA HALI ve KİLİM MÜZESİ-ISPARTA

  Değerli misafirlerimiz, yolda alınan serbest sabah kahvaltısının(ekstra) ardından, sabahın erken bir saatinde ( Her sabah gül hasatı şafakta başlayıp güneşin ışıkları yakıcı hale gelmeden, en geç saat saat 10.00`da tamamlanır.) Güneykent Kasabasına gidiyoruz. Burada gül toplayan kadınlara eşlik etmek üzere gül bahçesinde yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Ardından gül yağı fabrikasına geçip toplanan güllere yapılan işlemleri yerinde görüp bilgi alıyoruz. Gül Evi ve Yunus Emre Evini geziyoruz. Alışveriş için verilen serbest zaman sonrası, Güneykentli hanımların el emeği göz nuru yapmış oldukları hediyelik eşyalar ile gül yağı, gül reçeli, gül kremi, gül suyu, gül lokumu, gül şurubu satın alabilirsiniz. Gezilerimiz sonrasında, Eğirdir`e hareket ediyoruz. Eğirdir içerisinde bulunan, Kemer üzerine inşa edilmiş ve minaresi ile ön plana çıkan, Hızırbey (Ulu Cami), Dündarbey Medresesi ve Eğirdir Kalesini panoramik gezerek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında, önceden iki farklı ada olmasına rağmen günümüzde anakaraya bağlanmış olan, Yeşilada ve Can Adaları üzerinde tur attıktan sonra, göl kenarında çay ve yemek molası veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz tekne turu yapabilir. Eğirdir Gölünün eşsiz manzarasının fotoğrafını alabilir. Gezilerimiz sonrasında, Isparta merkeze doğru devam ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Isparta’ya gülü getiren Gülcü İsmail Efendi Heykeli, Süleyman Demirel Heykeli ve gül heykelini panoramik olarak görüyoruz ve fotoğraflarımıza ekliyoruz. Mimar Sinan Camii, Prof. Dr. Turan Yazgan Etnografya Halı ve Kilim Müzesini gezip serbest zaman veriyoruz. Otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 

3.GÜN: 31.05.2020 ISPARTA-SAGALASSOS ANTİK KENTİ-BURDUR-SALDA GÖLÜ

  Değerli misafirlerimiz, otelde alınan sabah kahvaltısı sonrasında, Isparta şehir merkezinden ayrılıyoruz. Ağlasun dağının güney eteklerinde, yemyeşil bir ovanın devamında 1400 - 1700 m yükseklikteki meyilli bir arazi üzerine kurulan, Antik Yunan`da Pisidya`nın başkenti olan Sagalassos Antik Kenti`ne gidiyoruz. Çeşmelerinin görkemi, dünyanın en yüksek rakımlı, 9.000 kişilik tiyatrosu ve kendine has kaya mezarları ile bilinen Sagalassos Antik Kenti gezimiz sonrasında, Sagalassos’u geride bırakarak, şirin mi şirin, tabiat ile iç içe, kendine has dokusu, lezzetleri, gölü ve bir çok tarihi köşesi ile rağbet gören illerimizden birisi olan Burdur’a geçiyoruz. Zengin buluntuları ile güzel bir müze olan Arkeoloji müzesini geziyoruz. Sagalassos heykellerini, Hacılar, Kremna, Bubon gibi yerlerden getirilen buluntuları, Burdur Saat Kulesini görüyoruz. Panoramik şehir turumuzu tamamlayarak, öğle yemeği için mola veriyoruz. Turumuzun devamında, Burdur Gölü’nün manzarası eşliğinde, Hacılar köyünden ilerleyerek, Yarışlı Gölü’nüde görerek, Türkiye`nin Maldivler’i diye bilinen, ülkemizin en derin, dünyanın en berrak göllerinden Mars yüzeyine benzerliği nedeniyle `Mars Yüzeyli Göl` diye söz edilen derinlik bakımından Türkiye`nin en derin tatlı su gölü konumunda olan ve 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunmakta olan, uzayıp giden beyaz ve temiz kumsalı ile mavinin tüm tonlarını, doğal güzelliklerini cömertçe sunan, şehir gürültüsünden uzak, sessiz ve sakin, huzur verici bu ortamın, tertemiz havasını soluyarak, muhteşem manzaraya karşı Salda Gölü`nde fotoğraf molası veriyoruz. Gezilerimiz ardından, Çorlu'ya hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre gezileri
*4* Otelde 1 gece otelde yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı) 
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Yurtiçi seyahar sağlık sigortası(tur süresini kapsar)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm öğlen yemekleri

*Tüm yemeklerde alınan içecekler
*Tüm özel harcamalar
*Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

FİYATLAR:
2 ve 3 Kişilik odalarda kişi başı: 450 TL
Tek kişilik oda farkı: +100 TL
İki yetişkin yanında 6-12 yaş arasında çocuk ücreti: 400 TL
İki yetişkin yanında 2-5 yaş arasında koltuk çocuk ücreti: 300 TL

ÖDEME
*Bonus, World, Maximum kartlara 2-6 taksit arası: 485 TL

Ulaşım Araçları
Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

Taksit Seçenekleri