Yukarı

GÜNÜBİRLİK GELİBOLU ŞEHİTLİK TURU-18 NİSAN 2020 / 01 MAYIS 2020

Gelibolu Yarımadası
125TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

GÜNÜBİRLİK GELİBOLU ŞEHİTLİK TURU
18 NİSAN 2020
01 MAYIS 2020
125 TL

Tur Hareket Noktaları;
04:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü
05:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası 
06:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
06:30 Malkara Pullukçu Petrol
06:30 Keşan Ensaray AVM Işıklar

NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

  Sabah saatlerinde Gelibolu Yarımadasında oluyoruz. Çanakkale’nin ün salmış kahramanlarından Seyit Onbaşı ile gezimize başlıyoruz. Çanakkale muharebeleri sırasında kaldırdığı top mermisiyle ünlenen ve tarihe geçen Kocaseyit’in hakkında rehberimizden bilgiler alıp fotoğraf molası veriyoruz. Çanakkale Savaşı esnasında korunaklı ve suyun yakın olduğu, aynı zamanda cephe ve cephe gerisi arasında ulaşımın kolay sağlandığı noktalara büyük sağlık tesisleri kurulmuştur. Savaş esnasında Sargı Yeri olarak adlandırılan bu merkezler, günümüzün cephe hastanelerinin yerini tutmaktadırlar. Gerisinde bulunan Soğanlı dere hastanesine göre daha küçük olan Şahindere sargı yeri, güney cephesi gerisinde önemli bir sağlık merkezi olmuştur. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan şehitliklerimiz genel bir düzenleme ile tek bir mimari örneğe göre restore edilmişlerdir. Yapımlar esnasında Şehit kabirlerine zarar vermemek adına kabirlerin bulunduğu alanların yakınına yapılmışlardır. Şahindere sargı yeri şehitliği de aynı mimari özelliğe sahiptir. Burada bulunan şehitlerimizin memleketleri enveriye adı verilen asker başlıklarının alın kısımlarına yazılarak hilal ay biçiminde dizilmiştir. Çanakkale şehitler anıtı Türk’ün tükenmezliğinin simgesi, birlik ve beraberliğimizin kanıtıdır. Çanakkale savaşlarında şehit düşen yaklaşık 253 bin şehidimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisidir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Yahya Çavuş’a geçiyoruz. Ezineli Yahya Çavuş Çanakkale Savaşı esnasında 25 Nisan 1915 Ertuğrul Koyu çıkarmasında gösterdiği kahramanlık ile savaşa damgasını vurmuş kahramanımızdır. Şehitlik gezilerimizden sonra Alçıtepe köyünde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek molasından sonra Anzak Koyunu panoramik olarak görüyoruz. Anzakların, Çanakkale Savaşı sırasında bu koya çıkarma yapmalarıyla ünlenmiştir. Çanakkale Savaşı’nda düşmanı Conkbayırı'nda bozguna uğratan M.Kemal önderliğindeki alayın kabirlerinin bulunduğu yer olan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Çanakkale savaşlarının kilit noktalarından biri Conkbayırı ve kilit isimlerinden biri de şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ün Türk Milletinin nazarında ilk kez tanındığı ve millete bağışlandığı yerdir Conkbayırı. Son olarak Bigalı Köyünde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Çorlu’ya dönüşe geçiyoruz.

   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

*46 Kişilik Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
Not: Bu turumuz büyük otobüs ile gerçekleşecektir. 

*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Sabah, Öğle ve Akşam Yemekleri
*Tüm Ekstra Harcamalar
*Müze giriş ücretleri

FİYATLAR

Nakit: 125 TL 
Kredi Kartına Tek Çekim: 125 TL
Bonus, Maximum ve World Karta 2-4 Taksit: 135 TL

Ulaşım Araçları

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.  

NOTLAR:

 • Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir.  
 • Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 2 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • İptaller son 3 güne kadar yapılmaktadır.
 • Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapacaktır.
 • Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.
 • Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. 
 • 0-3 YAŞ ÇOCUKLAR ÜCRETSİZDİR. ÇOCUK GETİRECEK MİSAFİRLERİMİZ BİZİ BİLGİLENDİRSİN. 

Taksit Seçenekleri