Yukarı

BOZCAADA, ASSOS, KAZDAĞLARI TURU 16-17 MAYIS 2020

BOZCAADA - ASSOS - KAZDAĞLARI TURU
400TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

BOZCAADA - ASSOS - KAZDAĞLARI TURU
16-17 MAYIS 2020 
1 GECE - 2 GÜN
1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
KESİN KAYITLAR ÖDEME YAPILDIĞI TAKTİRDE GERÇEKLEŞMEKTEDİR.
 400 TL

Tur Hareket Noktaları;
02:30 Saray Ziraat Bankası Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)
02.40 Kapaklı Kale Seyahat Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)

03:00 Çerkezköy Eski Otogar Önü 
04:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Durağı
04:35 Tekirdağ Sahil Truva Önü

NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.


1.GÜN; ÇORLU- BOZCAADA-CENEVİZ KALESİ-BOZCAADA SOKAKLARI-ASSOS-BEHRAMKALE KÖYÜ-ATHENA TAPINAĞI-ASSOS ÖREN YERİ
 
Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Tekirdağ, Keşan, Çanakkale’yi takiben sabah saatlerinde Bozcaada’ya (Yunanca: Tenedos) gitmek üzere Geyikli’ye varıyoruz. Bizleri Bozcaada’ya götürecek olan feribotu beklerken sahilde çay - kahve keyfi için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra feribota binerek Bozcaada’ya varıyoruz. Şehir merkezinde ilk durağımız kale oluyor. Ceneviz kalesi, Türkiye’nin en iyi korunmuş kalelerinden biri ve ilk olarak ne zaman ve kimler tarafından yapıldığı bilinmemektedir. Kale ziyaretimiz sonrasında şirin sokakları ve eski Rum evleriyle, üzüm bağlarıyla, pırıl pırıl deniziyle bizi büyüleyecek olan Bozcaada sokaklarını gezmeye başıyoruz. Şarap fabrikasında şarap yapımı hakkında bilgiler alıp şarap alış verişi yapıyoruz. Ege’nin enfes balıklarından tadabileceğiniz balık restaurantlarında öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ada sokaklarını gezerken yöresel lezzetleri tadabilir, sevdiklerinize Bozcaada ürünlerinden sakızlı kurabiye, çeşit çeşit reçeller, mevsiminden üzüm, çeşitli hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Çınaraltında kahvelerimizi yudumlayıp feribota binerek adadan ayrılıyoruz. Doğayla, denizle ve tarihle iç içe olan Assos'a geçiyoruz. Behramkale köyünde yöreye özgü taş evler arasından geçip felsefeninde doğduğu ilk yer olarak bilinen eski adı Behramkale olan Assos'ta Athena Tapınağı'na çıkıyoruz. Athena Tapınağı aynı zamanda Aristo'nun felsefe okulunu kurduğu yerdir. Edremit Körfezinin muhteşem manzarası eşliğinde Tapınak hakkında bilgiler alıp, fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Eğer şanslıysanız Türkiye’ye oldukça yakın Girit ve Eğriboz’dan sonra Yunanistan’ın 3. büyük adası olan Midilli Adasını görebilirsiniz. Buradan panoramik olarak Assos limanını görüyoruz. Assos'ta serbest zaman veriyoruz. Otelde akşam yemeği ve konaklama.


 

2.GÜN; ADATEPE-ZEUS ALTARI-ZEYTİNYAĞI FABRİKASI ve MÜZESİ-YEŞİLYURT KÖYÜ- ÇANKKALE- TRUVA ATI- AYNALI ÇARŞI- ÇORLU
  Sabah otelde alınan kahvaltının ardından oksijen cenneti Kazdağları turumuz başlıyor. Taş ustalığının en güzel örneklerinin bulunduğu, Kaz Dağının yamaçlarında bulunan Adatepe’ye gidiyoruz. Yüzyılların birikiminin oluşturduğu taş işçiliğinin örnekleri köyde mevcut binalarda görülmektedir. Çevrede betonlaşmanın başlaması nedeniyle köy 1989 yılında SIT alanı ilan edilmiştir. Köyün Türk yerleşiminin ilk olarak Selçuklu döneminde başlamıştır. Adatepe Köyünün hemen yanında yer alan, tarihte ilk güzellik yarışmasının tapıldığı Zeus Altarına uğrayıp buranın mitolojik öyküsünü dinliyoruz. Yolumuzun üzerinde olan zeytinyağı fabrikası ve müzesini geziyoruz. Müzede eski zeytinyağı presleri, zeytin toplama aletleri, taşıma ve saklama kapları, çeşitli folklorik objeler görülebilir. Aynı zamanda geleneksel usulde zeytinyağı sabun yapım tekniği de açıklamalı olarak sergilenmektedir. Zeytinyağı yapımı hakkında bilgiler alıp, tadım sonrası alışverişlerimizi yapabiliriz. Kaz Dağları'nın eteklerinde kurulu olan ve eski adı Büyük Çetmi olan Yeşilyurt köyüne uğruyoruz. Köyde Rumlar ve Türkler yüzyıllardır birlikte yaşamışlar ancak Rumlar mübadele ve ekonomik gerekçelerle köyü terk etmek zorunda kalmışlardır. Köyde Türkmen ve Yörük kültürü hakimdir. Burada verceğimiz serbest zaman sonrasında Kazdağları'ndaki gezimizin ardından Çanakkale merkeze geçip Truva atında hatıra fotoğrafı çektiriyoruz. Aynalı Çarşıda alış veriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*46 kişilik Travego lüks otobüslerle ulaşım 
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Çevre gezileri
*1 gece otelde yarım pansiyon konaklama (sabah kahvaltısı+akşam yemeği)

*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Otel Konaklama Vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm öğlen yemekleri
*Tüm yemeklerde alınan içecekler
*Tüm özel harcamalar
*Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar   
*Müze ören yeri girişleri
*Minibüs Ücretleri 

FİYATLAR
*2 ve 3 kişilik odalar da kişibaşı: 400 TL
*2 yetişkin yanında 02-05 yaş çocuk koltuk ücreti: 250 TL
*2 yetişkin yanında 06-12 yaş çocuk ücreti: 350 TL
*Sıngle oda farkı:+100 TL

ÖDEME
*Bonus, World, Maximum kartlara 2-6 taksit arası: 425 TL

Ulaşım Araçları
  Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
 • *Turu satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur. https://www.corlutravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

Taksit Seçenekleri