YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024

100,00 EUR
 • YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024
 • YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024
 • YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024
 • YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024
 • YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024
 • YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024

2024 HOŞGELDİN

BULGARİSTAN SOFYA ve PLOVDİV TURU
YILBAŞI 

31 ARALIK- 1 OCAK 2024
 1 Gece Sofya'da Konaklama
20 KASIM'A KADAR

125 €​ YERİNE 100 € 

YILBAŞINA ÖZEL

Ramada by Wyndham Sofya Hotel

Tur Hareket Noktaları;

00:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü
00:30 Tekirdağ Sahil Truva Önü
01:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası
01:35 Ergene Sağlık Mahallesi Camii Durağı
01:40 Ergene Marmaracık Işıklar
02:00 Lüleburgaz Giriş Devlet Hastanesi Önü Bp 
03:00 Edirne Migros Önü

 

31/12/2023 HAREKET
  Çorlu'dan eski kız meslek durağı arkasından saat 01:30' da hareket. Çorlu-Ergene-Lüleburgaz-Edirne Kapıkule sınır kapısında, gümrük ve pasaport işlemleri ardından, Bulgaristan’a geçiş.

1.GÜN: 31/12/2021: SOFYA-ALEXANDER NEVSKY KİLİSESİ-AZİZ SOFİA KİLİSESİ-ST.NEDELYA KİLİSESİ-AZİZ GEORGE ROTUNDA KİLİSESİ-AZİZ NİKOLAS KİLİSESİ-IVAN VAZOV TİYATROSU-ESKİ KOMÜNİST PARTİ BİNASI-BAŞBAKANLIK-PARLAMENTO-SOFYA ÜNİVERSİTESİ-ORDU EVİ-TSAR OSVOBODİTEL-BANYA BASHİ CAMİİ-ULUSAL KÜLTÜR SARAYI-SOFYA
  Plovdiv'i takiben Sofya'ya varış. Sofya’da ilk yerleşimin M.Ö. 8. yüzyıl civarında Serdi adlı Trakya kabile tarafından kurulduğu düşünülüyor. Daha sonra Roma İmparatorluğu’na dahil olan bölge, bu kabileden dolayı Serdica adıyla anılıyormuş. 1376 yılında buradaki Aya Sofya Kilisesi’nden dolayı halk arasında Sofya olarak anılmaya başlanmış. Sofya’da gezilip görülecek yerler arasında; kentin simgelerinden olduğu kadar dünyanın 2. en büyük Doğu Ortodoks katedrallerinden biri olan Alexander Nevsky Kilisesi, yanındaki Aziz Sofia Kilisesini (Ayasofya), çağlar boyunca yıkıma uğramış ve birçok kez yeniden inşa edilmiş ortaçağ kilisesi St. Nedelya kilisesi, Serdica’nın kalıntıları üzerine inşa edildiği söylenen Aziz George Rotunda Kilisesi, Sofya’da bulunan en eski yapı olma özelliğine sahiptir. UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan yapı, dikkat çekici bir mimari yapıya ve kubbesinde birçok farklı zamanda yapılmış olan nefes kesici fresk süslemelere sahiptir. Sofya’nın en zarif, tipik bir Rus kilisesi olarak nitelenen Aziz Nikolas Kilisesi, ülkenin en büyük ve en eski tiyatrosu Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Eski Komünist Parti Binasını, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini görüyoruz. Parlamentonun bulunduğu meydanın ortasında Rus-Türk Savaşında Bulgaristan’a özgürlüğünü kazandıran Rus İmparatoru 2. Alexander’ın onuruna dikilmiş olan Tsar Osvoboditel, Sofya’nın merkezindeki tek cami olan Banya Bashi Camii (Kadı Seyfullah Efendi Camii), eski Kraliyet Sarayı şimdilerde ise Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Vereceğimiz serbest zamanda Vitoşa caddesinde Bulgaristan'a özgü hediyelikler alabilir,kafelerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.Şehir gezimizin ardından otele yerleşme ve konaklama. SOFYA KONAKLAMA.https://www.wyndhamhotels.com/ramada/sofia-bulgaria/ramada-sofia-city-center/overview Dileyen misafirlerimiz Yılbaşı eğlencesi için dışarıda vakit geçirebilirler.
3.GÜN: 01/01/2022: SOFYA-PLOVDİV-NÖBET TEPE-BATENBERG CADDESİ-ANTİK AMFİ TİYATRO-DJUMAYA CAMİİ-AYA KONSTANTİN-ELENA ve NEDELYA
  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında kısa bir yolculuğumuz ardından Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv'e varıyoruz. Uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro - bir sonraki görülmeye değer yer. Djumaya camisi, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt. Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler - Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya. Alışveriş ve şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman. Daha sonra Türkiye'ye hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde gümrük kapısına geliyoruz. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri sonrasında Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Hizmetler

*Sofya'da 4 Yıldızlı Otelde,Busines Odada ,1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama

 https://www.wyndhamhotels.com/ramada/sofia-bulgaria/ramada-sofia-city-center/overview
*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk,sıcak içecekler ve kek)
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Çorlu Travel Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze Ören Yeri Girişleri
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar   
*Öğlen ve Akşam Yemekleri 
*Vize Ücreti Hizmet Bedeli Dahil 145 € 
*Zorunlu Seyahat Sigortası  10 €, 65 yaş ve üstü için 15 € (Vizesi olanlar, AB Vatandaşları ve Yeşil Pasaport sahipleri için zorunludur.)
*Yurtdışı Çıkış Fonu 150 TL

*Yılbaşı Galası Dahil Değildir

Not: Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Gerekmemektedir.

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
31.12.2023Müsait100,00 €140,00 €100,00 €0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 70,00 €
6 - 12 Yaş 90,00 €

1.Ek Bilgiler

Ulaşım Araçları

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. 

2.İptal Şartları

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 • *Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 30 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

LÜTFEN OKUYUNUZ
1-Rezervasyon esnasında pasaport numaranızı, TC Kimlik numaranızı ve doğum tarihinizi gün, ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.
2-Çorlu Travel, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 
3-Programda belirtilen bütün öğle ve akşam yemeği servisleri gerekli görüldüğü durumlarda veya yol müsaitliğine göre acentenin belirlediği restoranlarda verilebilir. 
4-Çorlu Travel, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar.
5-Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.
6-Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. 
7-Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Çorlu Travel sorumlu tutulamaz.
8-Çorlu Travel Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Çorlu Travel' ın hiç bir sorumluluğu yoktur. Çorlu Travel sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Çorlu Travel herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır. 
9-Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Çorlu Travel sorumlu değildir.
10-Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Çorlu Travel sorumlu tutulamaz. 
11-Vize alımı konusunda şirketimizin hiçbir sorumluluğu yoktur. Seyahat Acentesi müşteri ve konsolosluk arasında sadece aracıdır.
12-Sınır kapılarında pasaport veya liçna kartında çıkan sorunlardan dolayı ÇORLU TRAVEL sorumlu değildir. Tüm sorumluluk misafirin kendisine aittir. Avrupa' da ki otel odaları standartlarından daha küçüktür. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçük olabilir.

3.Vize Bilgileri

YILBAŞINA ÖZEL BULGARİSTAN SOFYA PLOVDİV TURU 31 ARALIK-1 OCAK 2024 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

0 282 654 95 95