Yukarı

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL LALE FESTİVALİ GEZİSİ 25 NİSAN 2020 / 26 NİSAN 2020

RAMAZANA ÖZEL EMİRGAN KORUSU-BOĞAZ TURU-EYÜP SULTAN ve PİERRE LOTİ
110TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

GÜNÜBİRLİK İSTANBUL LALE FESTİVALİ GEZİSİ

25 Nisan 2020 Cumartesi
26 Nisan 2020 Pazar

Emirgan Korusu, Boğazda Tekne Turu, Eyüp Sultan Camii, Pierre Loti

110 TL

Tur Hareket Noktaları;

07:30 Çorlu Kız Meslek Lisesi arkası ve Orion Avm Önü
08:00 Silivri E-5 Halk Bankası Önü

EMİRGAN KORUSU-BOĞAZ TURU-EYÜP SULTAN CAMİİ-PİERRE LOTİ-ÇORLU
 Gezimize sabah saat 07.30 Çorlu’dan hareketle başlıyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından Emirgan korusuna varıyoruz. Koru İstanbul’un Sarıyer ilçesinde sınırlarında olup, içinde Dünyaca ünlü bitkiler bulunan bu koruluk bu haliyle doğal bir mirastır. Aynı zamanda korunun tarihi bir miras olduğu da bilinmektedir. İçinde üç adet köşk bulunan koru, İran ve Mısır’lı yöneticilere hediye edilmiş bir Osmanlı mülküdür. Emirgan Korusu’nun İstanbul turizmine sağladığı katkılar arasında kuşkusuz Lale Festivali de sayılmalıdır. 2006 yılından başlayarak her yıl düzenlenen festivalde binlerce lale sergilenmekte, lale türleriyle ilgili çeşitli araştırmalar kamuoyuna duyurulmakta, pek çok akademisyen ve estetik meraklısının ilgisi çekilmektedir. Festival lale türlerine ilgi duyan pek çok kişi tarafında ilgiyle takip edilmektedir. Buradaki serbest zamanımızın ardından Emirgan’da bizi bekleyen teknemize geçiyoruz, özel teknemizde Boğaz’ın muhteşem manzarası eşliğinde tekne turumuza başlıyoruz. İstanbul Boğazı veya diğer adı ile bilenen Boğaziçi Dünyanın en önemli coğrafi konumlarından biridir. Turumuz esnasında İstanbul’un boğazını süsleyen tarihi yapıları görebilecek, boğazın eşsiz manzarasının tadını çıkarabilecek ve kartpostal görünümünde fotoğraflar çekebiliriz. Panoramik olarak görebileceğimiz yerler arasında Rumeli Hisarı, Bebek, Arnavutköy, Beşiktaş, Dolmabahçe, Çırağan Sarayı, Beylerbeyi Sarayı, Ortaköy meydanı, Ortaköy Camii, Kız Kulesi, Tophane, Galata Kulesi gibi yerleri görüyoruz. Birkaç saat sürecek boğaz turumuzun sonrasında, Eminönü’nde tekne turundan inerek otobüslerimize geçiyoruz. İstanbul'un en önemli ibadet yerlerinden Eyüp semtindeki Eyüp Sultan Camii'ne gidiyoruz. İstanbul'un fethinden sonra yapılan cami, külliye, türbe ve imarethane yapısıdır. 1458 yılında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman süresinde dileyenler, teleferikle ünlü Fransız yazar Pierre Loti'nin adını taşıyan kahve'ye çıkabilir. Haliç'in muhteşem manzarası eşiliğinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından Çorlu’ya dönmek üzere dönüşe geçiyoruz. Misafirlerimizi bir başka gezide görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.



ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Mercedes Travego lüks otobüslerle ulaşım 
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Çevre gezileri 
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler eşliğinde gezi 
*Boğaz Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Ekstra yapılan tüm harcamalar
*Pierre Loti Telefirik Ücreti

FİYATLAR
Nakit: 110 TL
Bonus, Maximum ve World kartlara 2-4 taksit arası: 120 TL

Ulaşım Araçları

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
   Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.
DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur ve 3 gün içerisinde yedek listesine alınmaktadır. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 3 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
 • *0-3 yaş çocuk ücretsizdir ve koltuk verilmez. Çocukla katılacak misafirlerimizin bizi önceden bilgilendirmesini rica ederiz.

Taksit Seçenekleri