Yukarı

İZMİR URLA ENGİNAR FESTİVALİ ve EFES TURU 24-26 NİSAN 2020

Urla-Bademler Köyü-Seferihisar-Sığacık-Kuşadası-Meryem Ana-Efes Antik Kenti-Şirince
425TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

URLA ENGİNAR FESTİVALİ ve EFES TURU

24-26 NİSAN 2020

1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
425 TL

 

Tur Hareket Noktaları;
20:00 Saray Ziraat Bankası Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)
20:10 Kapaklı Kale Seyahat Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)
20:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü 

21:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası
22:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü

NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

1.GÜN: ÇORLU HAREKET
  Gezimiz saat 21:30' da Çorlu’ dan eski kızmeslek durağından hareketle başlar. 

2.GÜN: URLA-BADEMLER KÖYÜ-SEFERİHİSAR-SIĞACIK-KUŞADASI
Yolda aldığımız ekstra kahvaltı sonrasında Urla'yı gezmek için hareket ediyoruz. İlk olarak Urla gezimize Necati Cumalı evi ile başlıyoruz. Urla'da Sanat Sokağı ve Malgaca Pazarı gezileri Ardından Yorgo Seferisin doğduğu evi panaromik görüyor ve fotoğraf çekimlerimizi yapıyoruz. Zafer caddesinde Tanju Okan anısına yapılan parkta fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında antik çağın en önemli ticaret merkezlerinden Klazomenia Antik Kenti gezisi ve Limanı, Eski Zeytinyağı fabrikası gezileri sonrası Urla Enginar Festivali Etkinliklerinin yapıldığı alana geçiyoruz. Standları gezip ilgimizi çeken,  kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belki de ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraflayacağız. Urla Enginar Festivalinde bölge halkı tarafından yapılan Enginarlı lezzetleri tadacak, yöresel ürünlerin alışverişini yapacaksınız.Baharın müjdecisi taze enginarlar ve enginarlı lezzetler ve daha nice Ege otlarından menüler. Serbest zaman ardından Susuz Yaz filminin çekildiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığın 2012 yılında yaptığı yarışmayı kazanan Türkiye’nin en temiz köyü, ülkemizin tiyatrosu olan ilk ve tek köyü Bademler köyünü gezeceğiz. En son gezeceğimiz yer ise yöresel mimarisine, geleneklerine, göreneklerine, sahip çıktığından dolayı 2009 yılında Türkiye’de ilk Cittaslow (Yavaş Şehir) unvanını kazanmış olan Seferihisar’a gidiyoruz. Burada serbest zaman veriyoruz. Bazı dizi filmlerin çekildiği Sığacık’ı gezeceğiz. Burada, Sultan Süleyman tarafından yaptırılmış Osmanlı Kalesi’ni, iç kalede inşa edilmiş ve otantikliğini kaybetmemiş evleri ve sokakları yürüyerek gezeceğiz.  Gümüldür – Özdere üzerinden Kuşadası’nda bulunan otelimize doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

3.GÜN: KUŞADASI-MERYEM ANA-EFES ANTİK KENTİ-ŞİRİNCE KÖYÜ-ÇORLU
Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından Hıristiyanlarca kutsal haç merkezi kabul edilen Meryemana Evini ziyaret ediyoruz. Sonrasında 100 yıldır kazılan ve daha %10 luk bölümü ortaya cıkarılabilen Efes antik kentini gezmeye başlıyoruz. Gezeceğimiz yerler arasında Odeon, Kuretler caddesi, Latrin, Hamam, Celsus kütüphanesi, aşk evi, Agora, tiyatro sayılabilir. Bu keyifli gezi ardından eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş Şirince Köyüne varış. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alış-verişi yapabilirsiniz. Köy ziyaretimiz sonrasında Çorlu’ya hareket ediyoruz. Siz sayın misafirlerimizi, bir başka turda görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 

*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*1 Gece 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Seyahat Sağlık Sigortası (tur süresince)
*Otel Konaklama Vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    
*Kapadokya Türk Gecesi
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri 

FİYATLAR:
-2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 425 TL
-Tek Kişilik Oda Farkı: +100 TL
-İki Yetişkin Yanında 6-12 Yaş Çocuk: 375 TL
-İki Yetişkin Yanında 03-05 Yaş Çocuk Koltuk Ücreti: 325 TL

ÖDEME
*Bonus, World, Maximum Kartlara 2-6 Taksit Arası: 450 TL

Ulaşım Araçları
 Mercedes 
Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
 • *Turu satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur. https://www.corlutravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

Taksit Seçenekleri