Yukarı

GÜNÜBİRLİK FENER-BALAT-AYVANSARAY TURU 15 MART 2020

15 MART 2020
100TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

FENER-BALAT-AYVANSARAY TURU

15 MART 2020
100 TL

Tur Hareket Noktaları;
06:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
06:00 Çerkezköy Eski Otogar Önü
07:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası veya Orion Avm Önü
07:30 Silivri E-5 Halk Bankası Önü

NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

ESKİ TÜTÜN DEPOSU-AYA THEODOSİA KİLİSESİ-FENER RUM PATRİKHANESİ-FENER SOKAKLARI KANTAKUZENOS SARAYI- SANCAKTAR YOKUŞU-FENER RUM LİSESİ-MARİA MUKHLİOTİSSA-BALAT-AGORA MEYHANESİ-SURP HRAŞTAGABED ERMENİ KİLİSESİ- FERRUH KETHÜDA CAMİSİ-AYVANSARAY-BLAHERNA AYAZMA KİLİSESİ
Sabah 08.00’da eski kız meslek lisesinin arkasından hareketle başlar. Cibali’deki “eski tütün deposu” olarak da bilinen Kadir Has Üniversitesi önünden başlıyoruz. Kapsamlı bir restorasyonla eski bir sanayi kuruluşundan nitelikli bir eğitim kurumuna dönüşen bu yapıyı panoramik olarak görüp, tarihçesini anlatacağız. Tarihi Cibalikapısı ve Cibali Karakolu’nun yıkılmadan önceki yerini görüp, fetihten önce Aya Theodosia Kilisesi, günümüzde Gül Camii olarak bilinen yapıya geçeceğiz. Bizans’ın gösterişli kiliselerinden birisiyken, fetihten sonra camiye çevrilmiş bu yapı, özellikle iç süslemeleriyle sizi şaşırtacaktır. Buradan sonraki durağımız, dünyada yaklaşık 450 milyon nüfuslu Ortodoks Hıristiyan cemaatinin merkezi olarak kabul edilen Fener Rum Patrikhanesi, bir diğer adıyla Aya Yorgi Kilisesi olacak. Dünya Ortodoksluğunun merkezi olan Patrikhanenin dinsel ve siyasal hikâyesi gerçekten ilgi çekici. Patrikhane gezisinden sonra Demir Kilise-Sveti Stefan Bulgar Kilisesini geziyoruz. Eski Fener sokaklarında yürüyerek tarihi dokuyu inceleyeceğiz. Sırasıyla zamanında İstanbul’un saygın ailelerinden Kantakuzenos Sarayı kalıntıları, Sancaktar Yokuşu ve adeta Disneyland Şatolarını andıran Fener Rum Lisesi'ni (Kırmızı Okul) gördükten sonra hüzünlü hikâyesi ve ilginç mimarisiyle sıra dışı bir kilise olan Moğolların Azize Meryemi (Maria Mukhliotissa) Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Panoramik olarak Yovakimyan Kız Lisesi'ni de görerek öğle yemeğiiçin serbest zaman veriyoruz. Yemek sonrası istikametimiz Balat olacak. Eski Balat sokaklarında yapacağımız yürüyüşümüzde birbirinden ilginç mimari örnekler görme ve fotoğraflama şansınız olacak. Eski zaman İstanbul'unda ağırlıklı olarak Musevi cemaati mensubu kişilerin yaşadığı Balat’ta, Saloniki, Yanbol ve Ahrida Sinagoglarını dışardan panoramik olarak görüp hikâyelerini dinleyeceğiz. Sonrasında İstanbul'un en eski meyhanelerinden, şarkılara konu olmuş ünlü Agora Meyhanesi'ni ziyaret edeceğiz. Surp Hraştagabed Ermeni Kilisesi ve Ferruh Kethüda Camisi’ni de panoramik olarak görerek gezimizin son durağı olan Ayvansaray’a geçiyoruz. Burada Rumların dünyadaki en önemli ayazmalarından birisi kabul edilen, mucizevi Meryem Ana ikonasıyla (Panagia Blaherna) tüm dünyada tanınan Blaherna Ayazma Kilisesini de panoramik olarak görüyoruz ve turumuzu Ayvansaray’da bitiriyoruz. Bir başka Çorlu Travel organizasyonunda yeniden buluşmak dileğiyle sizlere veda ediyoruz.
NOT:Bu turumuz tamamen yürüyüş yapmaya ve fotoğraf çekmeye yönelik bir tur olup,sık sık tarihi eserler görebileceğiniz kültür ve şehir içi yürüyüş-fotoğraf gezisidir.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*46 Kişilik Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 
ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Tüm Yemekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Kulaklık Seti(5 TL)

FİYATLAR:
Nakit veya Kredi Kartı Tek Çekim: 100 TL

ÖDEME
*Bonus, World, Maximum Kartlara 2-6 Taksit Arası: 110 TL

Ulaşım Araçları
  Mercedes Travego:
 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
  Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

DİĞER TUR BİLGİLERİ:

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 3 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
 • *0-3 yaş çocuk ücretsizdir ve koltuk verilmez. Çocukla katılacak misafirlerimizin bizi önceden bilgilendirmesini rica ederiz.
 • *Turu satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur. https://www.corlutravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

Taksit Seçenekleri