Yukarı

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALI TURU 03-05 NİSAN 2020

ADANA-MERSİN-TARSUS
475TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

ADANA PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ TURU

ADANA-MERSİN-TARSUS

475 TL

03-05 NİSAN 2020
1 GECE-2 GÜN

Tur Hareket Noktaları;
18:30 Saray Ziraat Bankası Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)
18.40 Kapaklı Kale Seyahat Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)

19:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü 
19:00 Çerkezköy Eski Otogar Önü 
20:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası ve Orion Avm Önü
20:35 Silivri E-5 Halk Bankası Önü
21:05 Mahmutbey Gişeleri İbrahim Tatlıses Köprüsü
21:20 Kavacık Durağı

NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

1.GÜN: 03.04.2020 Akşam saat 20.00 da hareketle başlar.

2.GÜN: 04.04.2020: SABANCI MERKEZ CAMİİ-TAŞ KÖPRÜ-ULU CAMİİ ve RAMAZANOĞULLARI KÜLLİYESİ-SAAT KULESİ-PORTAKAL ÇİÇEĞİ KORTEJİ-MERSİN
 Sabah saatlerinde Adana şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. 65.000 m2 üzerine kurulu 32 metre çaplı ana kubbesi ve 20.000 kişilik kapasitesi ile Orta Doğu’nun en büyük camisi olan Sabancı Merkez Camiini ziyaret ediyoruz. Adana’nın simgesi olan ve Seyhan nehri üzerinde kurulu bir Roma dönemi köprüsü olan Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Bir sonraki durağımız ise 16.y.y dan kalma tarihi bir cami olan Adana Ulu Camii ve Ramazanoğulları Külliyesini geziyoruz. Türkiye’deki en uzun saat kulesi olan Büyük Saat Kulesini ve 1501 yılında Ermeni Saint Jacques Kilisesinin Ramazanoğlu Halil Bey’in emri ile camiye çevrilmesinden bir süre sonra mekanın yörenin ihtiyacını karşılamakta yetersiz kalması üzerine yanıbaşına Halil Bey’in oğlu Piri Mehmet Paşa tarafından yeni bir camii yaptırılmış, iki yapı birleştirilmiş haliyle Yağ Camiini panoramik olarak görüyoruz. Adana şehir turumuz bittikten sonra portakal çiçeği festival alanına kortej yürüyüşünü izlemek üzere başlangıç noktasına geçerek sizlere burada serbest zaman veriyoruz. Ünlü Rio Karnavalı gibi tamamen sivil toplum kuruluşları tarafınca organize edilen ve bu niteliği ile Türkiye’nin ilk karnavalı niteliği taşıyan portakal çiçeği kokan Ziya Paşa Bulvarındaki kortejde dans grupları, pandomimciler, sokak müzisyenleri ve ilginç birçok kostümlü kişiler yer almaktadır. Serbest zaman sonrasında otele yerleşme. http://grandbosssuit.com/
 

3.GÜN: 05.04.2020: TARSUS ŞELALESİ-KLEOPATRA KAPISI-ESKİ CAMİİ ve HAMAMI-MAKAMI ŞERİF CAMİİ-ROMA KALINTILARI-ULU CAMİİ-SAINT PAUL KİLİSESİ ve KUYUSU-TARSUS EVLERİ-ESHAB-I KEHY MAĞRASI-NUSRAT MAYIN GEMİSİ-ÇORLU
 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Tarsus’u gezmeye bşlıyoruz. Muhteşem görselliği ve yüksek su debisi ile adeta kulağınızı çınlatacak Tarsus Şelalesinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında Kleopatra Kapısı, Eski Camii(Kilise Camii), Eski Hamam, Makamı Şerif Camii(Hz Danyal Peygamber Makamı) ve Roma döneminden kalan kalıntıları panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında Türk-İslam sanatının önde gelen eserlerinden biri olan 1579 yılında Ramazanoğullarından Piri Paşanın oğlu İbrahim Bey tarafından yaptırılmış olan Selçuklu-Osmanlı uslubunda tek şerefeli minaresi olan ve Sen Piyer Kilisesi kalıntılarının üstüne yapılmış olan Ulu Camiiyi ziyaret ediyoruz. Ardından Saint Paul Kilisesi, Saint Paul Kuyusu ve çevresinde bulunan, sizlerin hayranlığını kazanacak olan eski Tarsus Evlerini ve sokaklarını fotoğraflıyoruz
. Eshab-ı Kehf (Yedi Uyarlar) Mağarasının görülmesi ve Tarsus’ta son noktamız olan Nusrat Mayın Gemisini görüyoruz. Tarsus gezimizden sonra Çorlu’ya dönüşe geçiyoruz.
 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*46 Kişilik Mercedes Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 

*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre Gezileri
*1 Gece 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama http://grandbosssuit.com/
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler 
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Otel Konaklama Vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm Öğlen Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar 
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

FİYATLAR:
2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 475 TL
Tek Kişilik Oda Farkı: +100 TL
İki Yetişkin Yanında 06-12 Yaş Arası Çocuk Ücreti: 425 TL
İki yetişkin yanında 02-05 Yaş Arası Koltuk Ücreti: 375 TL

ÖDEME
*Nakit veya Kredi Kartına Tek Çekim: 475 TL
*Bonus, World ve Maximum Kartlara 2-6 Taksit Arası: 500 TL

DİĞER TUR BİLGİLERİ;

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız gereken eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
 • *0-3 yaş çocuk ücretsizdir ve koltuk verilmez. Çocukla katılacak misafirlerimizin bizi önceden bilgilendirmesini rica ederiz.

Taksit Seçenekleri