Yukarı

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU 10-12 NİSAN 2020

ALAÇATI-ÇEŞME-İZMİR-KUŞADASI-AYVALIK
450TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

11. ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU

10-12 NİSAN 2020
1 Gece-2 Gün
450 TL
 

1.GÜN: 10 NİSAN 2020: ÇORLU HAREKET
Tur Hareket Noktaları;
20:00 Saray Ziraat Bankası Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)
20.10 Kapaklı Kale Seyahat Önü (En az 5 kişilik grup olması durumunda servis sağlanacaktır.)
20:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü 
21:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası
22:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
23:00 Malkara Total pullukçu Petrol
23.20 Keşan Ensaray Avm Işıkları

 
NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

2.GÜN: 11 NİSAN 2020: ÇEŞME KALESİ-ÇEŞME-ALAÇATI-OT FESTİVALİ ETKİNLİKLERİ-KONAK MEYDANI-SAAT KULESİ-ASANSÖR-İZMİR-KUŞADASI
 Tekirdağ, Çanakkale ve İzmir’i takiben sabah kahvaltımızı alıyouz. Kahvaltımız ardından Alaçatı’yı gezmeye başlıyoruz. Arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri, renkli sokakları, yöresel ürünleri ve rüzgâr gülleri ilginizi çekecek yerler arasındadır. Ot festivali alanına doğru hareket ediyoruz. Festival kortej yürüyüşü başlayana kadar standları gezip ilgimizi çeken, kimi daha önce bildiğimiz, bazılarını ise belkide ilk defa gördüğümüz otları inceleyip bazılarınıda satın alıp evimize götürecek, satıcıdan bilgi alacağız hatta bazılarının görüntüsü bizi cezbedip sadece satın almayla yetinmeyip fotoğraflayacağız. Sonra bir bakmışız zamanın nasıl geçtiğini anlamadan kortej yürüyüş saati gelmiş, bizlerde korteji rahat izleyebileceğimiz ve fotoğraflayacağımız bir konuma geçiyoruz. Festival korteji yürüyüşle başlayacak. Yürüyüşte, yerel giysiler giymiş halk, doğadan topladıkları çeşit çeşit otlarını araçlara yüklemiş kadınlar, Alaçatı’lı antikacıların dizayn ettiği araçlar, kısaca 7’den 70’e tüm Alaçatı’lılar ve konuklar yer alacak. Alaçatı'nın nisanda ne kadar büyülü bir mekan olabildiğini görebilmek, ot kokusunun standlarına taşan kekik, fesleğen, karanfil kokularına karıştığında nelere kadir olduğunu yaşayabilmek, reçel, kekik balı, şarap, enginarlı pilav standlarına karışmak, daracık sokaklarda oturan yaşlıların yüzlerinde yılların göç tarihinin öyküsünü okuyabilmek için, baharın ilk günlerinde yapılacak festivale doğa dostu herkes davetlidir. Alaçatı'nın otlarından en çok çeşidi toplayan ve özelliklerini bilenler arasında ilk üç dereceyi alanlar belirlenecek. Ot aşı yarışması: Alaçatı'nın otlarıyla yemek kültür ve birikimini en güzel yansıtan üç yemek, ünlü gürmeler tarafından belirlenecek. Ayrıca yarışmaların yapıldığı saatlerde Alaçatı'da faaliyet gösteren restoranlar, birer ürünlerini sergileyecek. Alaçatı'lı üreticiler otlarını ve yemeklerini, diğer firmalarda kendi içki ve ürünlerini tanıtmak amacıyla standlar açacaklar. Alaçatı'daki serbest zamanın ardından Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme’de gezimize ilk olarak Çeşme Kalesi ile başlıyoruz. Kalenin muhteşem manzarası eşliğinde rehberimizin anlatımını dinliyoruz. Sonrasında Çeşme Meydanda serbest zamanımızın ardından Ege denizinin lacivertten turkuaza tüm renkleriyle denizin kara ile iç içe olduğu koyları, plajları ve termal kaynaklarıyla bir dantel gibi Türkiye’nin üçüncü büyük çağdaş kenti İzmir’i gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız olan tarihi asansör, 1907 yılında yaptırılan birinden diğerine 155 basamakla ulaşılan iki semt arasında hızlı ve kolay ulaşım sağlama amacıyla yaptırılmıştır. Konak meydanında bulunan tarihi saat kulesini görüyoruz. Konak, İzmir’in kültür, sanat ve eğlence merkezlerinden biridir. Kemeraltı Çarşında serbest zaman veriyoruz ve Kuşadası'ndaki otelimize yerleşme, akşam yemeği ve konaklama.
 

3.GÜN: 12 NİSAN 2020: KUŞADASI-ŞİRİNCE KÖYÜ-CUNDA ADASI-ŞEYTAN SOFRASI-ÇORLU
 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında otelden ayrılıyoruz. Eski bir Rum köyü olan ve adını meyve şaraplarıyla duyurmuş Şirince Köyüne varış. Burada verilen serbest zamanda Safranbolu evlerini anımsatan köy dokusunu gezerek şarap alış-verişi yapabilirsiniz. Köy ziyaretimiz sonrasında
 Cunda (Alibey) Adasına gidiyoruz. Arnavut kaldırımlı taş sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Göz alabildiğine uzanan zeytinlikleri ve koyları kuşbakışı seyretmek için çam ormanlarıyla kaplı Ayvalık Adalarına hâkim yüksek bir tepe olan Şeytan Sofrasına hareket ediyoruz. Burada Şeytanın Ayak İzini simgelen demir kafes içindeki izi gördükten sonra Midilli Adasının da yer aldığı manzaralar eşliğinde hatıra fotoğraflarımızı çekerken çaylarımızı yudumluyoruz. Gezimizin sonunda Keşan – Tekirdağ üzerinden Çorlu’ya dönmek üzere dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç içi ikramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Çevre gezileri
*4* Otelde 1 gece otelde yarım pansiyon konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan kokartlı profesyonel rehberler
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
*Yurtiçi seyahar sağlık sigortası(tur süresini kapsar)
*Otel Konaklama Vergisi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Tüm öğlen yemekleri

*Akşam yemeğinde alınan içecekler
*Tüm özel harcamalar
*Ekstra belirtilen tüm organizasyonlar
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

FİYATLAR:
2 ve 3 Kişilik odalarda kişi başı: 450 TL
Tek kişilik oda farkı: +100 TL
İki yetişkin yanında 06-12 yaş arası çocuk ücreti: 400 TL
İki yetişkin yanında 02-05 yaş arası çocuk koltuk ücreti: 350 TL

ÖDEME
*Bonus, World, Maximum kartlara 2-6 taksit arası: 485 TL
Ulaşım Araçları
Mercedes Travego: 
46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

DİĞER TUR BİLGİLERİ:

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

Taksit Seçenekleri