Yukarı

BURSA ve ULUDAĞ TURU 11-12 OCAK 2020

ULUDAĞ, ULU CAMİİ, YEŞİL TÜRBE, TOPHANE, HACİVAT İLE KARAGÖZ, CUMALIKIZIK KÖYÜ
375TL 'den başlayan fiyatlarla
Rezervasyon işleminden önce lütfen tarih seçiniz
 • TUR DETAYLARI
 • FOTOĞRAFLAR
 • TAKSİT SEÇENEKLERİ

BURSA ve ULUDAĞ TURU

11-12 OCAK 2020
375 TL
1 GECE 2 GÜN

1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

"Tüm Renkleriyle Bursa.."

1.GÜN: 11.01.2020:
Tur Hareket Noktaları;
05:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası ve Orion Avm Önü
05:35 Silivri E-5 Halk Bankası Önü
06:05 Mahmutbey Gişeleri (İbrahim Tatlıses Köprüsü)
06:20 Kavacık Durağı (Anadolu Yakası)

 ÇORLU-OSMAN GAZİ KÖPRÜSÜ-CUMALIKIZIK KÖYÜ-ULU CAMİİ-YEŞİL TÜRBE-TOPHANE-OSMAN GAZİ TÜRBESİ-ORHAN GAZİ TÜRBESİ-HACİVAT İLE KARAGÖZ MÜZESİ-BURSA
 Sabah belirtilen noktalarda buluştuktan sonra araç içi sıcak, soğuk içecek ikramı eşliğinde  İstanbul'u takiben Osman Gazi Köprüsünden geçerek kısa bir yolculuğun ardından Bursa'ya giriyoruz. Serpme köy kahvaltımızı almak üzere (EKSTRA) Osmanlı’nın sivil mimarisinin en görkemli köy yerleşimi olan Cumalıkızık’a geçiyoruz. Uludağ etekleri ile vadiler arasında sıkışıp kalan köylere kızık adı verilmiştir. Diğer kızık köylerindeki köylülerin eskiden Cuma namazı için toplandığı yer olduğundan bu köyün Cumalıkızık adıyla anıldığı söylenir. Bir başka söylence de, Osman Bey'in köyün kurulduğu günün cuma günü olması sebebiyle bu köye "Cumalıkızık" adını vermiş olduğudur.Cumalıkızıkta serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Bursa merkeze doğru yola çıkıyoruz. Bursa’nın en görkemli camisi ve Evliya Çelebi’nin ifadesiyle şehrin Ayasofya’sı olan Ulu Camii ziyaret ediyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Ulucami ziyaretimiz sonrasında Bursa'nın sembolü haline gelen, şehrin her yerinden görülebilecek bir konuma sahip olan Yeşil Türbeyi geziyoruz. Yeşil Türbe; Osmanlı mimarisinin tüm duvarları çini ile kaplı olan tek türbesidir. Türbedeki çiniler, İznik çiniciliğinin en güzel örneklerini yansıtmaktadır. Türbe gezimizin ardından Tophane’den Bursa’yı kuşbakışı izliyoruz ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaret ediyoruz. Tarihi Karagöz Hacivat kültürünü yaşatmak adına 1997 yılında, eskiden içinde trafo bulunan Hacivat ile Karagöz müzesini geziyoruz. Türkiye’nin tek Karagöz Müzesidir. Ardından  Bursa şehir merkezindeki otele yerleşme ve akşam yemeği.
https://www.theberussa.com/

  

2.GÜN: 12.01.2020: BURSA-ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ-ÇORLU
 
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Uludağ'a çıkıyoruz. Çam ağaçları arasından kıvrımlı yollarda süzülerek çıkacağımız keyifli bir yolculukla, kışın bembeyaz karlar altında olan Uludağ kayak merkezine varıyoruz. Kaymak isteyenlere gün boyu sınırsız kayma keyfi sağlayacak skipass fişlerini alıp, kayak takımlarını kiralayıp gün boyu kaymaya başlayabilirler. (Ekstra) Öğle yemeğimiz için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman zarfında şöminede sıcak çayları yudumlayabilirsiniz. Kaymak istemeyenler kardan adam yapabilir, kartopu oynayabilir, kızakla kayabilir. Telesiyej keyfi yapıp, dileyenler zirvede sıcak şarap eşliğinde doğanın güzelliğini fotoğraf çekerek anı kalıcı kılabilir ve dostlarınızla paylaşabilirsiniz. Adrenalini seven kişiler Uludağ'ın gizli kalmış köşelerini kar motoru keyfi yaparak keşfedebilirler. (Ekstra) Akşam üzeri Uludağ’dan ayrılıyoruz. Dönüş yolculuğuna geçiyoruz. 


 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER
*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*1 Gece 4 Yıldızlı Otelde Yarım Pansiyon Konaklama (Akşam Yemeği+Sabah Kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
*Cumalıkızıkta alınan kahvaltı

*Akşam Yemeğinde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar  
*Müze Giriş Ücretleri
*Telesiyej Ücretleri
*Otel Konaklama Vergisi

FİYATLAR:

2 ve 3 Kişilik Odalarda Kişi Başı: 375 TL
Tek Kişilik Oda Farkı: +80 TL
İki Yetişkin Yanında 07-11 Yaş Çocuk: 300 TL
İki Yetişkin Yanında 04-06 Yaş Çocuk: 200 TL

ÖDEME
*Bonus, World, Maximum Kartlara 2-6 Taksit Arası: 400 TL

Ulaşım araçları:

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

NOTLAR:

 • *Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur ve 3 gün içerisinde yedek listesine alınmaktadır. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
 • *Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
 • *Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
 • *Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
 • *Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
 • *Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
 • *Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
 • *Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
 • *Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
 • *İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
 • *Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
 • *Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
 • *Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
 • *Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
 • *Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
 • *Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
 • *Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
 • *Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
 • *Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.

 

Taksit Seçenekleri